Madrilenët të lumtur, ja lajmi i mirë që i dha Ronaldo

0

Nesër në ndeshjen Real Madrid dhe Fiorentina, në 20:45, në kuadër të trofeut ‘Santiago Bernabeu’ do të luaj edhe ylli i skuadrës, Kristiano Ronaldo.

Mësohet se në këtë takim Ciristiano Ronaldo do të luajë për herë të parë këtë sezon para tifozëve të ‘Los Blancos’. Portugezi nuk ka mundur të luajë në ndeshjen e kthimit ndaj Barcelonës, në kuadër të Superkupës së Spanjës, pasi ishte ndëshkuar ma karton të kuq në takimin e parë.

Kliko per me shume info

Për herë të fundit Ronaldo ka luajtur para publikut të Real Madridit me 14 maj në ndeshje ndaj Sevillas (4:1).

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.