Largimi i dy ministreve, Braçe: Letra e Donald Lu për Kodhelin e Gjermenin si fletë rrufe

Deputeti i PS-së, Erjon Braçe ka vlerësuar maksimalisht punën e bere nga dy ish-ministret e qeverise “Rama 1”, Mimi Kodheli dhe Eglantina Gjermeni, qe kryeministri vendosi t’i lere jashte kabinetit te ri.

Me nje postim ne rrjetin social Facebook, Braçe, duke iu referuar letres falenderuese te nisur ne adrese te dy ish-ministresve nga ambasadori amerikane ne vendin tone, Donald Lu, shkruan se “Flete Vleresimet ne anglisht, dje, per ministren Mimi Kodheli e ministren Eglantina Gjermeni, te merituara, ne shqip ngjajne si Flete Rrufe! Natyrisht, asfare per dy zonjat!”.

LEXO EDHE:  “Ambasada amerikane dhe Soros po u mësojnë të rinjve shqiptarë martesat gay dhe legalizimin e drogës”
Kliko per me shume info

Sipas deputetit socialist, “vleresimi institucional per punen, rezultatet,
vleresimi po i tille per bashkepunimin, eshte nje kulture qe urrehet ne kete vend!”.

Postimi i Braçes

Flete Vleresimet ne anglisht, dje,
per ministren Mimi Kodheli e ministren Eglantina Gjermeni, te merituara,
ne shqip ngjajne si Flete Rrufe!

Natyrisht,
asfare per dy zonjat!

Njeheresh,
me sjellin ne mendje faktin se,
vleresimi institucional per punen, rezultatet,
vleresimi po i tille per bashkepunimin,
eshte nje kulture qe urrehet ne kete vend!

LEXO EDHE:  Kryemadhi: Ndërtimi i kullave në Tiranë për të pastruar paratë e drogës

Por ne fakt eshte edhe qytetari;
Njerezillek me shqip!

Mim, Tina, ju jam shume mirnjohes per punen,
kemi bere gjera te bukura qe kane ndryshuar shumcka, bashkerisht!

Bashke do jemi serish!!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here