Lajmi i fundit/ PD jep vendimin zyrtar, ja kur ministrat teknikë do të tërhiqen nga postet e tyre

Të tjera detaje janë zbuluar në lidhje me dorëheqjen e ministrave teknikë të zgjedhur në marrëveshjen Rama-Basha më 18 maj.

Mësohet se vendimi është marrë nga Partia Demokratike dhe dorëheqjet ministrat teknikë do t’i dorëzojnë nesër tek kryeministri Edi Rama.

Kliko per me shume info

Por ende nuk është përcaktuar procedura nëse teknikët do të largohen nga zyrat e nuk do të shkojnë më deri në zëvendësimin e tyre.
Ligji e përcakton se ministri e vazhdon punën e tij derisa zëvendësohet nga një tjetër ministër, por e sigurt është që nesër ata do të japin zyrtarisht dorëheqjen pranë kryeministrit.

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.