LAJMI I FUNDIT/ Ja 7 dorëheqjet e ministrave teknikë të PD

Kliko per me shume info

Partia Demokratike tërhoqi dje ministrat e saj nga qeveria “Rama” ndërsa zyrtarisht kërkesa e dorëheqjes së tyre ka mbërritur në kryeministri me postë rreth orës 14:00 të ditës së sotme, duke shënuar kështu edhe largimin përfundimtar të PD nga qeveria.

Zv.kryeministrja Ledina Mandija dhe gjashtë ministrat teknikë të Partisë Demokratike zgjodhën këtë mënyrë (pistën) për t’i paraqitur dorëheqjen kryeministrit Edi Rama, të cilin nuk e takuan kurrë në tre muajt e qëndrimit në detyrë.

Kliko per me shume info

Ministrat e larguar morën detyrën menjëherë pas marrëveshjes politike Rama-Basha në funksion të zgjedhjeve parlamentare të 25 qershorit.
vijon/Balkanweb

 

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.