LAJM I FUNDIT/ Dy ditë para ndeshjes me Skënderbeun, atentat me armë ndaj këshilltarit të Dinamos së Zagrebit

Kliko per me shume info

Një atentat me armë ka tronditur këshilltarin e Dinamos së Zagrebit, Zdravko Mamiç, i cili ka shpëtuar për mrekulli.

Sipas mediave kroate, ish drejtori ekzekutiv i Dinamos, aktualisht këshilltar pranë këtij klubi, u qëllua me armë zjarri në një pritë që i ishte bërë në Tomislavgradit (Bosnjë dhe Hercegovinë) dhe u dërgua menjëherë në spital.

Kliko per me shume info

Sipas ‘Jutarnji list’ Policia ka nisur një hetim dhe aktualisht është në vëzhgim për atentatorin.
Zëdhënësi i Dinamos tha se ata nuk kishin asnjë koment për ngjarjen.
Dinamo e Zagrebit do të luajë të enjten në Elbasan Arena ndeshjen e kthimit me Skënderbeun, të vlefshme për turin e fundit eleminues të Europa League.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.