“Kur merr topin Messi ndodh dicka magjike”

Kliko per me shume info

Valverde foli në “beIN” pas ndeshjes së parë të La Liga-s për sezonin e ri futbollistik. Kjo ishte analiza e tij, e bërë së shpejti:

“Na ka kushtuar me lodhje kjo fitore, sepse kundërshtari u mbrojt mirë. Tentuam me mënyrën tonë për ta bërë ndeshjen më të hapur. Në përgjithësi kemi qenë mirë dhe jemi shtrënguar. Në gjysmën e dytë të ndeshjes kemi zbritur rrjedhshëm.” Në lidhje me “hat-trick”-in e Messit, ai tha: “Ju gjithmonë mendoni se Messi do të shënojë, por sot ai nuk ka shënuar. Mendova se i pari ishte goli i tij, por më mirë do ta kisha rezervuar. Ne e dimë se kur merr topin, ndodh diçka magjike.”

Kliko per me shume info

Për sa u përket transferimeve në merkato (Seri, Coutinho, Dembele) dhe thashethemeve të së dielës për klauzolën e Messit, i kërkoi që sa më shpejt të sqarohen të gjithë: “Derisa merkatoja është e hapur, nuk do të ndalet thashethemet. Kemi pasur mjaft frikë këtë verë. Ne nuk duam më frikë…” Dhe në fund, një kujtesë e bukur për viktimat: “Është një situatë e vështirë për të gjithë, për njerëzit në përgjithësi. Dita pas sulmeve ishte e rrallë. Njerëzit ishin të heshtur dhe pastaj në një farë mase t’i tërhiqesh. Ideja jonë ishte që t’ia dedikojmë popullit ndeshjen dhe të ruajmë një ndjenjë të mirë përmes të luajturit futboll.”

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.