Konfirmohet, vapa afrikane largohet në këtë datë, temperaturat do bien me 8 gradë

Ndryshimi i motit do te ndodhe kete fundjave. Pas vapes perveluese te ketyre diteve duket se temperaturat do te pesojne nje renie te lehte nga e premta e ne vazhdim.
Meteoalb ka konfirmuar parashikimet e bera gjate gjithe kesaj jave se nga e premtja e ne vazhdim moti do te freskohet. Ja cfare shkruhet ne faqen zyrtare:

E ENJTE: Paraditja mbetet me kthjellime ne territor por pjesa e dyte e dites sjell vranesira ne zonat malore. Temperaturat e ajrit edhe TE ENJTEN nuk pritet te sjellin ndryshime te ndjeshme, duke ruajtur maksimumet prej 32°C ne zonat malore, ne vlerat 36 – 37°C ne bregdet dhe zonat e uleta por Shkodra dhe zona ndermjet Shkumbinit dhe Vjoses do te ngjitet ne 38 – 39°C. SHFAQET mundesia per shira te perkohshem ne pjesen e dyte te se shtunes (dt.12 gusht 2017) por JO ne te gjithe territorin.

Kliko per me shume info

QENDRON PARASHIKIMI: Vala e te nxehtit terhiqet te premten nga territori duke sjelle 7 – 8° RENIE te temperaturave ne te dy vlerat ekstremale ditore (RENIA i referohet vlerave te sotme)./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.