Super-klauzola e Asensios, 500 milionë euro

Real Madridi dëshiron ta shpërblejë me një kontratë të re mesfushorin e talentuar, Marco Asensio, raporton “Marca”.

Klubi madrilen dëshiron t’i ofrojë Asensios një kontratë të re deri në vitin 2023 dhe të përfshijë një klauzolë prej 500 milionë eurosh për 21-vjeçarin.

Kliko per me shume info

Me kontratën e re futbollisti do të përfitonte një pagë vjetore prej 4.5 milionë eurosh.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.