Kapriçot e motit, temperaturat rriten sërish, por… Ja ç’parashikohet

Kliko per me shume info

Moti vazhdimisht sjell ndryshime.

Pas të nxehtit afrikan, ulja e temperaturave ishte ajo që duhej, por ka prishur planet e pushuesve. Por, kështu pritet të vazhdojë dhe sot dhe në ditët në vijim.

Kliko per me shume info

Parashikimi i Meteoalb
E MARTE: kthjellime dhe vranesira te lehta domijone motin ne bregdet dhe zonat e uleta por vranesira me te dukshme do te kete ne zonat lindore.
Edhe pasditja mbetet ne te njejtat kushte atmosferike ku pjesa me e madhe e vendit te jete me kthjellime dhe vranesirave kalimtare duke perjashtuar ekstremin verior dhe verilindor ku do te kene rrebeshe shiu afat-shkurter, kryesisht ne oret e mbremjes dhe nates.
Temperaturat e ajrit do te pesojne rritje me 2°C ne te dy vlerat ekstremale te dites duke bere qe minimumi ne rang vendi te shkoje 14 – 15°C ndersa maksimumi 33 – 34°C.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.