Emri/ I shkon huq plani i vjedhjes, 35-vjeçari kapet mat nga Policia

Policia e Elbasanit arrestoi një 35-vjeçar, banor të qytetit, pasi u kap duke vjedhur. Sipas policise ne pranga u vu shtetasi Adriatik Cerriku, 35 vjeç banues në Elbasan.

Arrestimi i tij u bë pasi në Lagjen “Skëndërbej” dyshohet të ketë tentuar të futet në banesën e shtetasit B.D., 44 vjeç.

Kliko per me shume info

Grupi hetimor, gjatë veprimeve të para hetimore, gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një kaçavidë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Vjedhja e mbetur në tentativë” parashikuar nga nenet 134 dhe 22 të Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.