Kapet breshka gjigande 400 kg, në lagunën e Patokut

Një breshkë e madhe është kapur mëngjesin e sotëm në lagunën e Patokut. Breshka ka rënë në rrjetat e peshkatarëve dhe peshon 400 kg si edhe ka një diametër prej 1.34 metra.

Ky është viti i dytë rradhazi që lloji i breshkës kurriz-lëkurore (Dermochelys coriacea) është kapur në gjirin e Drinit.
Ajo ka ardhur në bregdetin shqiptar nga Oqeani Atlantik.

Kliko per me shume info

Fillimisht ajo iu është nënshtuar marrjes së të dhënave shkencore dhe më pas është rikthyer sërish në det.

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.