Kapen “mat” duke punuar në parcelën me drogë, arrestohen nga Policia 3 persona

Kliko per me shume info

Në kuadër të operacionit antidrogë të koduar “Laguna” në Kurbin, janë asgjësuar me anë të djegies 100 bimë narkotike kanabis sativa, dhe janë arrestuar në flagrancë 3 shtetas.

Policia bën me dije se bimët narkotike u konsatuan në vendin e quajtur “Stomi i Stakes” , në kënetën e Patokut në Kurbin.

Kliko per me shume info

NJOFTIMI I POLICISE:

Në vijim të veprimeve hetimore, falë një pune të mirëorganizuar, u bë i mundur identifikimi dhe arrestimi në flagrancë i shtetasve :

– Lefter Seli , 43 vjeç, banues në Kurbin ( punëtor në parcelë )

– Saba Çeku , 56 vjeç , banues në Patok ( kultivuesi i bimës narkotike)

– Jonuz Piri, 25 vjeç, banues në Shkodër ( financuesi i kultivimit të bimës narkotike)

Vepra penale në ngarkim të tyre “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

Materialet proçeduriale do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kurbin , për veprime të mëtejshme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.