I shkrepi një foto fëmijëve pranë një objekti ‘’misterioz’’, shokohet kur mëson se ishte një hap larg tragjedisë (Foto)

Kliko per me shume info

Një histori e frikshme është rrëfyer nga një prind, i cili tregon se ka rrezikuar jetën e fëmijëve të tij për një foto.

Familja Gravell kaloi një ditë të mrekullueshme në plazhin Burry Port, Uells, kur babai i vrenjti një detaj që nuk do ta harrojë kurrë.

Kliko per me shume info

Ata besonin se gjëja e çuditshme që fëmijët gjetën nga gërmimet në rërë mund të ishte gjësend i harruar, por nuk e kishin imagjinuar kurrë se ishte një bombë e Luftës së Dytë Botërore, një “Mundiar” funksionale.

Ishte një fat i madh që bomba nuk ka shpërthyer në gjithë ato temperatura të ngrohta.
Ishin autoritetet britanike dhe skuadra anti-eksploziv, të cilat u kujdesën që bomba të mos shpërthente dhe të shkonte në vendin e duhur. Por, për një moment që fotografia mund të ketë qenë fillimi i një tragjedie të madhe, tani është një suvenir i pavlefshëm

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.