I riu shqiptar vdes nga një aksident tragjik në Itali, la pas dy fëmijë

Një tjetër shqiptar vdes pas një aksidenti tragjik në Itali.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugën Palombarese mbrëmjen e 15 gushtit. Mësohet se vitkima është Ergys Merhori, 29 vjeç, banues në Kavajë, baba i dy fëmijëve. Sipas informacioneve, i riu ka humbur kontrollin e makinës që po drejtonte në kryqëzimin me rrugën e Shën Lucia, në komunën e Mentana, Romë, dhe si pasojë makina është përmbysur pasi u përplas me murin anësor të rrugës.

Kliko per me shume info

Menjëherë në vendin e ngjarjes shkoi ambulanca dhe policia e Mentana, të cilët janë duke punuar për të rindërtuar dinamiken e aksidentit.
Tani për tani nuk dihet arsyeja pse djali ka humbur papritur kontrollin e makinës së tij.
Trupi i viktimës u transferua në Institutin e Mjekësisë Ligjore të Universitetit La Sapienza të Romës, ku do te kryhet edhe autopsia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.