I riu shokon mjekët, i rritej gjoksi vazhdimisht. Çfarë ndodhi më pas? (Foto)

Kliko per me shume info

Një adoleshent, i është nënshtruar një operacioni në gjoks, për shkak të një rritjeje të pazakontë të njërit prej gjinjve.

Ngjarja ka ndodhur në Kinë, ku djali vuri re se gjoksi i tij sa vinte dhe rritej që prej moshës 13-vjeçare. Ai ishte përpjekur disa herë që ta hiqte, por mjekët nuk ia kishin marrë përsipër.

Kliko per me shume info

Prindërit e çuan tek doktorë të ndryshëm dhe djali provoi disa kura, deri sa u detyrua që t’i nënshtrohet operacionit.
Mjekët arritën ti hiqnin masën e krijuar në njërin prej gjinjve dhe 5 ditë pas operacionit doli nga spitali. Doktorët thonë se për çudi, nuk kishte asnjë masë tumorale apo diçka që nuk shkonte në gjoksin e tij.
Ende nuk dihet se çfarë e shkaktonte rritjen e gjirit, megjithatë, mjekja Pan është shprehur se me shumë mundësi mund të ketë ndikuar ngrënia e ushqimeve të fast food-it gjatë adoleshencës

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.