I gjithë jugu i vendit pa energji elektrike, ja çfarë ka ndodhur

Edhe pse këto ditë gushti shënojnë dhe kulmin e sezonit turistik në Shqipëri, problemet me energjinë elektrike nuk kanë munguar.

Kësaj here situate ka marrë një tjetër “shkallë”, ku pothuaj i gjithë jugu i vendit ka mbetur pa drita. Shkak i mungesës së energjisë elektrike është bërë një defekt tek linja 220 KV e OST-së, e cila ka lënë pa drita një sërë nënstacionesh të OSHEE-së.

Kliko per me shume info

Lajmin e ka bërë vetë të ditur OSHEE përmes një njoftimi. Pas disa minutash punime, defekti është riparuar dhe janë kthyer dritat

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here