Humbi kontrollin e makinës dhe doli nga rruga, zbardhen detajet e vdekjes së policit në Shkodër

Kliko per me shume info

Një ditë pas aksidentit tragjik në Shkodër, ku humbi jetën 50-vjeçari Lek Nikolli, efektiv i policisë kufitare, zbardhen disa detaje të reja.

Polici po udhëtonte me automjetin e tij, tip “Mercedes Benz” nga Lezha në drejtim të Shkodrës, kur ka humbur kontrollin e makinës dhe ka dalë nga rruga.

Kliko per me shume info

Mësohet se viktima, mori plagë shumë të rënda, ku për pasojë humbi jetën.
Aksidenti është parë nga kalimtarë të rastësishëm, duke njoftuar menjëherë policinë. . Efektivët e policisë pasi mbërritën në vendin e ngjarjes, nisën hetimet për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.
Ndërkohë, paraprakisht dyshohet se shkak për aksidentin është bërë shpejtësia dhe përgjumja e drejtuesit të makinës që udhëtonte pas përfundimit të turnit të tretë në punë si polic kufitar në Shëngjin drejt Shkodrës ku edhe banonte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.