Hidhet shorti i Europa League, Skënderbeu kundër Partizanit të Beogradit

Shorti i Europa League duket se ka favorizuar Skënderbeun duke shmangur perballjen me ekipet me peshë në Europë. Por shorti ne fjale rezervoi një ndeshje në një prej stadiume më të vështirë për shqiptarët, në Beograd.

Skuadra e Skënderbeut do të jetë pjesë e Grupit B, që përbëhet nga Dinamo Kievit, Young Boys dhe Partizani i Beogradit.

Kliko per me shume info

Shorti ka favorizuar kuqezinjtë e Milanit, të cilët duke qenë edhe në vazon e parë të Europa League ka rënë në grup me ekipe më të lehta në letër, përbërja e së cilës është Austria Vjenës, Rijeka dhe AEK.

Ndërkohë nuk ndihmoi ekipin e Etrit Berishës, Atalantën, e cila do të ketë në grup ekipe si Lyon, Everton dhe Apollon.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.