Helmohen 17 persona në Bulqizë, mes tyre dhe fëmijë

Kliko per me shume info

Nje tjeter rast helmimi masiv u regjistrua diten e sotme tek qytetaret pas disa rasteve te perseritura javet e fundit.

Në qytetin e Bulqizës, mjekët kanë përcaktuar me diagnozë helmi 17 pacientët, persona të një familje, 6 prej të cilëve fëmijë.

Kliko per me shume info

Ngjarja ka ndodhur në familjen Kurti nga Shupenza, të ardhur edhe nga emigracioni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.