Helmimi i 13 dasmorëve, dalin analizat. Reagon pronari i lokalit në Shijak: Faji i imi, ja gabimi që bëra

Ditë pas helmimit të 13 dasmorëve në një lokal të Shijakut, dalin përgjigjet e analizave.

Mësohet se analizat toksikologjike kanë rezultuar negative, ndërsa Kryeinspektoria e Inspektoriatit Shëndetësor, Xhaneta Saliu deklaroi se fakti që dasmorët janë ndjerë keq, nuk ka të bëjë me helmim të ushqimit. Sipas saj, Inspektoriati Shëndetësor dhe AKU-ja kanë kryer analizat toksikologjike dhe ka rezultuar që ato të dalin negative. Në këto kushte, pas bllokimit disaditorë, pritet që restoranti të rifilloj aktivitetin e tij.

Kliko per me shume info

Pas daljes së analizave toksikologjike ka ardhur edhe reagimi i pronarit të lokalit në të cilin u zhvillua ceremonia martesore. Durim Kapo deklaron se ka mbetur i tronditur nga fakti që dasmorët mund të kishin pësuar helmim ushqimi. Me garancinë e rezultateve të analizave toksikologjike, Kapo mendon se shkak për përkeqësimin e shëndetit të dasmorëve mund të jetë bërë kondicioneri, i cili ishte graduar disa gradë nën normalen.

“E para e punës ne na ra si bombë. Lajmin e morëm vesh pas 24 orësh. Për mua ka qenë e pabesueshme, pasi ne punojmë të gjithë si familje. Është një biznes familjar. Kur e kemi parë në televizor ishte e pabesueshme, madje kur erdhi policia tek dera u tronditëm. Puna jonë nuk mund të jetë se: ‘Unë nuk kam faj’. Dje ,ora përgjigjen e analizave. Ishte negative. Unë fajin ia kam vënë kondicionerëve. Ne atë natë bëmë një gabim, i kishim lënë shumë ulët. Madje e kam diskutuar edhe me kryekamerierin tim, pasi i thash se mund të kemi ‘një problem’. Më shkau situata nga duart, faji është i imi. Kjo ndodh kudo, ndodh në gjithë lokalet. Sot unë kam të drejtë të flas, se u bë gjithë kjo zhurmë”, tha Durim Kapo për ‘Neës24’ dhe ‘BalkanËeb’.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.