“Hazall” hedh në gjyq producentët e ‘Fate të Kryqëzuara’, kjo është akuza e fortë që rëndon mbi ta

‘Fate të Kryqëzuara’ ka qënë një prej serialeve më të ndjekur në vendin prodhues, Turqi por edhe në vendin tonë ku aktorët protagonist kanë tuar shumë fansa shqiptar.

Producentët e këtij seriali janë përfshirë në një sërë akuzash nga njëra prej aktoreve më të përfolura të tij, ‘Hazall’, emri i vërtetë i së cilës është Alina Boz.

Kliko per me shume info

19-vjeçarja ka hedhur në gjyq nëpërmjet përfaqësuesve të saj ligjor, producentët e serialit me arsyetimin se ata nuk e kanë paguar.

Boz, e lindur në Moskë, Rusi, por që ka krijuar një karrierë premtuese në Turqi, pretendon se nuk e kanë paguar për 14 seritë e fundit. Aktorja ka patur një pagesë prej afro 4’500 eurosh për një seri dhe ‘Fate të Kryqëzuara’ ka patur në total 97 të tilla. Alina Boz nuk është paguar për një shumë prej 63 mijë eurosh, sipas “Who”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.