Grupi prej 10 shqiptarësh masakron me tulla e shishe të riun italian në Milano

Dhjete shqiptarë kanë rrahur brutalisht një djalë italian, pas një grindje të momentit. Mediat italiane bëjnë me dije se djemtë ishin në gjendje të dehur. Sherri nisi mes njërit prej shqiptarëve dhe djalit italian. Por një tjetër djalë me origjinë shqiptare u përpoq që të ndalonte dy protagonistët e sherrit por ishte e kotë.

Më pas ngjarja mori përmasa akoma më të mëdha kur djali shqiptar u zhvendos në qendër dhe u kthye me një grup prej 10 bashkatdhetarësh, të cilët shkuan te djali italian.

Kliko per me shume info

Gjatë sherrit u përdoren edhe sende si tulla apo shishe derisa fytyra e tij u mbulua në gjak, shkruan Libera Stampa. Policia po punon për kapjen e djemve shqiptarë dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.