Hidhet shorti/ Super-përballje në grupet e Champions League

Është hedhur shorti për fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve për sezoni e ri 2017-2018.

32 skuadra që do të garojnë këtë sezon në Ligën e Kampionëve, kanë mësuar disa prej kundërshtarëve që do t’i kenë në grup.
Kampioni i dyfishtë Real Madrid do të jetë në Grupin H, ku do të luajë kundër Borussia Dortmund.
Përballje tjera mjaft interesante do të jenë edhe ato ndërmjet Bayern Munich- PSG dhe Barcelona – Juventus.

Kliko per me shume info

GRUPET:

Grupi A: Benfica, Manchester United, Basel, CSKA Moscw
Grupi B: Bayern Munich, Paris Saint-Germain, Anderlecht, Celtic
Grupi C: Chelsea, Atletico Madrid, Roma, Qarabag
Grupi D: Juventus, Barcellona, Olympiacos, Sporting Lisbona
Grupi E: Spartak Moscow, Sevilla, Liverpool, Maribor
Grupi F: Shakhtar Donetsk, Manchester City, Napoli, Feynoord
Grupi G: Monaco, Porto, Besiktas, Laipcig
Grupi H: Real Madrid, Borussia Dortmund, Tottenham , APOEL

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.