Goditet banda e skifterëve në Itali, arrestohen 5 shqiptarë

Kliko per me shume info

Autoritetet italiane kanë goditur bandën e grabitëse të banesave në Itali, duke arrestuar 5 shtetas shqiptarë.

Sipas mediave italiane, shqiptarët që vepronin në zonën e Sesto San Giovanni në Milano, kishin si objektiv vila e banesa të pronarëve që ishin me pushime.

Kliko per me shume info

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e njërit prej të arrestuarve një pistoletë dhe 37 plumba, që ishin vjedhur gjatë një grabitjeje të kryer në muajt e fundit në provincën e Bergamos.
Po ashtu, mediat raportojnë se djemtë shqiptarë lëviznin me një makinë luksoze tip ‘Mercedes’, e cila ishte vjedhur në Zvicër.
Sakaq, policia po heton lidhur me dokumentimin e grabitjeve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.