Gjen 1400 euro në një shkurre në Ksamil, djali: Ky është portofoli, i them pronarit të….

Nuk ndodh shpesh të shkoni me pushime në det dhe të gjeni një portofol të mbushur me para, e aq më tepër, të mendoni dy herë nëse do ta mbani portofolin apo nëse do ta ktheni atë tek i zoti.

Por, ja që një pushues në Sarandë nuk ka menduar për veten e tij, por si të ishte në vend të personit të cilit i kishte humbur portofoli. I riu kishte shkuar në Ksamil dhe pranë me çadrën e tij kishte gjetur një portofol me plotë 1400 euro dhe 120 mijë lekë shqiptare, si dhe disa karta krediti e një kartë identiteti.

Kliko per me shume info

Ndodhem në Ksamil. Kam ardhur me pushime me familjen time. Sot rreth orës 11 kam gjetur një portofol me 1400 euro brenda dhe karta e identitetit të personit si dhe karta banke. Kisha dëshirë t’ia jepja zotërisë që i ka humbur”, – shkruan djali pranë JOQ.al.

Më pas ai bën me dije se përmes Facebookut arriti të kontaktojë me personin që i kishte humbur portofoli dhe ia dorëzoi.

E gjeta në FB zotërinë që i ka humb portofoli dhe po e njoftoj vet. Do ia jap veç të zotit dhe i them se veç ai do mund t’i marrë. Te plazhi “Pema e Thatë” e kam gjet portofolin, te parkimi i makinave, lart anës një shkurreje. Brenda kishte edhe 120 mijë lekë shqiptare”, – përfundon ai.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.