Futbollisti i mirënjohur akuzohet për trafikim droge, ja përgjigjia befasuese e tij

Kliko per me shume info

Një akuzë e rëndë ka rënë mbi kapitenin e kombëtares meksikane.

Dyshohet se ai trafikon drogë, ndërsa ai insiston se ai është i pastër dhe nuk ka asnjë lidhje me ndonjë grup kriminal, ose me trafikant të drogës. Por, ai e kupton në çfarë situate të vështirë është. “Unë mohoj se kam ndonjë lidhje me…

Kliko per me shume info

Kapiteni i Meksikës insiston se ai është i pastër dhe nuk ka asnjë lidhje me ndonjë grup kriminal, ose me trafikant të drogës.
Por, ai e kupton në çfarë situate të vështirë është.
“Unë mohoj se kam ndonjë lidhje me ndonjë organizatë kriminale, ashtu siç është raportuar nga disa media. Unë e kuptoj situatën ligjore në të cilën ndodhem”, tha Marquez.
SHBA ka paralajmëruar se do të dënohen edhe 43 entitete në Meksikë, përfshirë një ekip futbolli dhe një kazino.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.