“Fshesa” në Itali? Dëbohen tre emigrantët shqiptarë

Me nje vendim zyrtar te autoriteteve tre shtetas shqiptarë të moshës 27, 28 e 31 vjeç janë dëbuar nga Italia pasi gjatë kontrollit kanë rezultuar pa leje të rregullt qëndrimi.

Gjatë punes për identitetin e tyre autoritetet italiane kanë vërtetuar se 3 shtetasit shqiptarë ishin dëbuar dhe më parë nga shtete të tjera europiane si Suedia e Danimarka e ndaj tyre ekzistonte një urdhër ndalimi hyrje në territorin Shengen deri më vitin 2020.

LEXO EDHE:  Skandali me listën fituese në portalin e infermierëve, emrat përsëriten disa herë
Kliko per me shume info

Tre shtetasit shqiptarë jetonin ilegalisht në komunën Vittoria të ishullit të Siçilisë e identifikimi i tyre qe rezutat i shtimit të masave të sigurisë e të kontrollit në të gjithë territorin italian.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here