Francë, makina godet stacionin e autobusit në Marsejë; një i vdekur

Kliko per me shume info

Një person është vrarë pas përplasjes së një makine në një stacion autobusi në Marsejë të Francës.

Drejtuesi i mjetit është arrestuar, por policia ende nuk e thotë dot me saktësi nëse goditja e stacionit në zonën e portit të vjetër ka qenë e qëllimshme apo bëhet fjalë për një aksident.

Kliko per me shume info

Ka disa raporte në media megjithatë që tregojnë se edhe një stacion autobusësh në një zonë tjetër të Marsejës ishte goditur më herët nga një automjet. Policia ka këshilluar banorët dhe vizitorët që të shmangin zonën e portit të vjetër.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.