Njihuni me fotot e publikuar në internet, por që nuk do të harrohen kurrë! Mahnitëse! (Foto)

Në internet (rrjetet sociale), cdo ditë publikohen me mijëra foto, por shumë pak prej tyre kanë bërë bujë aq sa të mbahen mend gjatë.

Ja disa nga fotot më të mira që kanë fituar popullaritet dhe janë më të përfolurat:

Kliko per me shume info

Ne kemi mbeldhur disa foto që kanë ndryshuar internetin përgjithmonë.

 

Krimineli më i bukur ndonjëherë
“Ai do të vjedhë zemrën tënde dhe DVD player tuaj.” Ky ishte reagimi i komunitetit të internetit ndaj fotografive të Jeremy Meeks. Në vitin 2014, fotot e tij u shfaqën në faqen Facebook të stacionit të policisë Stockton në Kaliforni. Djali i pashëm u zgjodh fjalë për fjalë dhe nënshkroi një kontratë me një agjenci modelimi shumë kohë para se të përfundonte koha e burgut prej 27 muajsh.

 

Një selfie martese me Tom Hanks
Elizabeth dhe Ryan kurrë nuk mendonin se dita e dasmës së tyre do të mbetej në kujtesën e tyre për shkak të një takimi të tillë të lumtur. Gjatë xhirimeve të tyre në Central Park në Neë York City, ata u takuan me Tom Hanksin, i cili ishte duke vrapuar. Aktori shprehu urimet e tij dhe mori disa fotografi me çiftin e lumtur.

 

Ellen DeGeneres Ceremonia e Oskarit
Kjo ndoshta është një nga selfies më epike të disa viteve të fundit. Epo, siç tha Ellen, do të kishte qenë edhe më mirë nëse krahu i Bradley Cooper do të ishte pak më i gjatë.

 

Leonardo DiCaprio më në fund merr Oskarin e tij
Ai e priste për një kohë të gjatë dhe definitivisht e meritonte këtë Oskar. Gjatë ceremonisë, ai e ktheu zogun dhe askush nuk e di nëse ajo ishte rastësisht apo jo. Komuniteti i internetit nuk do ta harrojë kurrë këtë.

 

Macja fatkeqe
Tard Cat thjesht duket i zemëruar. Në të vërtetë, ajo është shumë e bukur. Shprehja e saj e dhimbshme e fytyrës mund të shpjegohet nga nënshtresa e saj. Pamja e çuditshme e maceve është vërejtur: në vitin 2013, mace fitoi çmimin “Meme of the Year” Ëebby, dhe deri në fund të 2014, mace kishte sjellë mbi 100 milion dollarë për pronarin e saj.

 

Barak dhe Michelle Obama: dashuria që bëhet më e fortë gjatë viteve
Është vetëm një provë më shumë se këto dy duhej të ishin së bashku. Barack dhe Michelle kurrë nuk janë të zënë ngushtë për të treguar dashamirësinë e tyre në publik.

 

Gisele Bündchen ka kohë për gjithçka
Kapur është se një ekip profesionistësh e ndihmon atë çdo ditë. Por, edhe në këtë rast, Gisele nuk ka kohë të mjaftueshme për të fjetur. Për shembull, para se të merrej kjo shtënë, ajo flinte vetëm për 3 orë.

Rihanna në ceremoninë e Met Gala
Veshja e verdhë e kanarisë që Rihanna kishte veshur gjatë ceremonisë së Galaadit në vitin 2015, luajti një shaka të keqe ndaj saj. Shumë komente të këqija u shfaqën në internet: veshja u krahasua me një pizza, një omeletë dhe madje edhe SpongeBob.

Fustan që shkaktoi shumë argumente
Çuditërisht, një fustan nuk ka nevojë për një pronar të bukur për t’u bërë i famshëm. Në shikim të parë, nuk ka asgjë të veçantë për të. E vetmja gjë është se askush nuk e di nëse është ari dhe e bardhë apo e zezë dhe e kaltër. Sidoqoftë, kjo veshje ka shkaktuar shumë argumente në mesin e komunitetit të internetit. Ne do ta kujtojmë këtë për një kohë të gjatë.

Performanca e Beyoncé gjatë 2013 Super Boël
Gjithkush mund të duket e keqe në një foto. Edhe gratë më të bukura në botë. Agjentët e shtypit të Beyoncës bënë gjithçka që mundën të fshinin këto fotografi nga interneti përgjithmonë, por e dimë se kjo është praktikisht e pamundur.

Beyoncé dhe binjakët e saj
Beyoncé vetë ndan lloje krejtësisht të ndryshme fotografish. Një muaj pasi lindi binjakët e saj, Sir dhe Rumi, këngëtarja ishte përsëri në formë të përsosur.

Fotografia e mbuluar e Kim Kardashian për revistën Paper
Kim Kardashian dhe familja e saj bënë një kontribut të madh në koleksionin botëror të fotografive më të paharrueshme. Ka pak familje të tjera që frymëzuan kaq shumë memes.

Flokët e Kendall Jennerit
Një nga motrat më të reja të Kim Kardashian gjithashtu frymëzoi një meme: fotografia me “hairstyle e katit” të Kendall mori më shumë se 3.5 milion pëlqime dhe u bë burim i shumë parodive.

Monumenti që kthehet në Darth Vader gjatë një dëbore
Monumenti i Jakub Ëeiher, themeluesi i qytetit Ëejheroëo në Poloni, duket mjaft i zakonshëm. Por gjithçka ndryshon kur vjen dimri. Snoë kthen Ëeiher në Dark Lord Darth Vader. Duket sikur qytetarët vendas e duan këtë rastësi.

Miley Cyrus dhe gjuha e saj
Sjellja pak e çoroditur e të famshëm në të kaluarën shkaktoi shumë artikuj dhe krahasime të pakëndshme (madje të vërteta). Megjithatë, është e nevojshme të pranojmë se Miley u rrit, dhe tani ajo sillet mënyrë më të mirë, duke i bërë tifozët e saj tepër të lumtur.

McKayla Maroney nuk është e impresionuar
McKayla Maroney, gjimnastja e re nga SHBA, ka diçka për t’u krenuar. Gjatë Olimpiadës së Londrës në vitin 2012, ekipi i saj fitoi medalje të arta, ndërsa McKayla fitoi medaljen e argjendtë në ngjarjen e saj. Megjithatë, duket sikur vajza me të vërtetë llogaritet në diçka më të madhe se ajo, cila është arsyeja pse shprehja e saj e fytyrës është larg lumturisë në këtë foto.

Salt Bae
Nusret Gökçe, një kuzhinier nga Turqia, u bë i famshëm pas xhirimit të një video ku ai gatuan një biftek. Përdoruesit e donin karizmin e gatimit, veçanërisht gjestin e shpejtë me të cilin shton kripë në mish. Pas kësaj, ai mori pseudonimin e tij Salt Bae.

Më ndiq mua

Një çift rus, Murad Osmann dhe gruaja e tij, Natalia, impresionuan (dhe vazhdojnë të impresionojnë) me fotot e tyre të bukura “më ndiqni”. Përkundër gjithë bukurisë në të shtëna, ata gjithashtu frymëzuan shumë parodi. Epo, është vetëm një provë më shumë se absolutisht çdo gjë mund të paroditohet dhe tallet në internet.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.