Flet shoferi i “BMW” që tmerroi Parisin: Pse u përplasa me picerinë

Flet 39-vjeçari që shkaktoi një tragjedi të vërtetë në jug të Parisit, teksa u përplas me forcë dhe hyri brenda një picerie, me makinën tip “BMW” që drejtonte, duke shkaktuar vdekjen e një 13-vjeçareje dhe plagosjen e 6 të tjerëve.

Sipas autoriteteve franceze, siç raporton Tg.com, drejtuesi i mjetit është arrestuar tashmë, Ai ndodhej në gjendje shoku në momentin e ndalimit dhe thuhet se vuante nga depresioni.

Kliko per me shume info

Nga dëshmia e parë që ka dhënë për policinë, burri në fjalë ka thënë se është përplasur me picerinë pasi donte të vriste veten.

Gjatë kontrollit në makinën e tij, policia ka gjetur edhe armë, por paraprakisht nuk dyshojnë që ngjarja të ketë lidhje me ndonjë akt të mundshëm terrorit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.