U vra nga ish- bashkëshorti, ‘’FACEBOOK’’ kujton gjyqtaren (Foto)

Reagimet për vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi, nënë e dy fëmijëve në mes të kryeqytetit kanë qenë të shumta.

Mësohet se një reagim virtual për të, ka ardhur edhe nga platforma “Facebook”, më e përdorura në Shqipëri. Prej një viti aplikacioni i krijuar nga Mark Zuckerberg ka krijuar disa opsione ku përdoruesi ka të drejtë edhe të vendosë se çfarë do të ndodhë me llogarinë e tij pas vdekjes dhe madje të ketë edhe një kontakt të dytë që mund ta përdorë.

Kliko per me shume info

Kështu ka ndodhur edhe me llogarinë në “Facebook” të gjyqtares 39-vjeçare, të cilës iu mor sot jeta nga babai i fëmijëve të saj.
“Facebook” e ka kujtuar Fildes me një citim në krye të faqes së saj, ku thotë se profili do të jetë aty për të kujtuar jetën e saj.
“Në kujtim të Fil Des. Ne shpresojmë që njerëzit që e kanë dashur Fil të gjejnë ngushëllim kur të vizitojnë profilin e saj për të kujtuar dhe festuar jetën e saj”, shkruhet aty.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.