Europa League, Milani eleminon Shkëndijën

Kliko per me shume info

Futbollistët e Shkëndijës pësuan humbje edhe në ndeshjen e kthimit të kualifikimeve për fazën grupore të Europa Ligës, para shikuesve të vet nga Milan me rezultat 1:0.

Ndeshja e parë ka përfunduar me fitore të “rossonerëve” prej 6:0, dhe me rezultat të përgjithshëm prej 7:0 ata shkojnë në fazën tjetër të garave evropiane.

Kliko per me shume info

Goli i vetëm në këtë ndeshje u shënua në pjesën e parë nga Cutrone në minutën 13. Shkëndija u përpoq të barazonte rezultatin në pjesën e dytë, por sulmet e tyre përfunduan pa rezultate konkrete.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.