“Edi Rama dhe shullazët e tij kërcënojnë deputetët dhe akademikët”

Kliko per me shume info

Për ish deputeten e Partisë Demokratike, Albina Deda pas kërcënimit të deputetëve dhe akademikëve, fshihet kryeministri Rama me Shullazët e tij.

Deda shkruan se ky lloj regjimi i Ramës i përngjan atij të Erdoganit.

Kliko per me shume info

Statusi i Albina Dedës

Edi Rama-Kryeshullazi i neveritshëm, por i rrezikshem!

Nuk meriton koment dhe as ka veshtiresi te perkthehet mesazhi kercenues ndaj Akademikut dhe filozofit te njohur Prof.Artan Fuga!

Eshte e njejta formule e neveriteshme e kercenimit kriminal e ordiner te kundershtareve qe adapton gjate karrieres se tij politike Kryeshullazi Edi Rama.

Pasi me Shullazet e tij ai ka kercenuar deputete e akademike, gjygjtare e kundershtare politike tani ngre steken e kercenimeve bazuar ne keqperdorimin e fuqise qe i jep vota e droges dhe e baterdise elektorale te 23 Qershorit.

Edi Rama, pasi ka ironizuar mediat e zerat e lire mediatike,pasi ka etiketuar me fjalorin e ndyre te diktatures nacionalistet e martiret e ketij vendi,pasi ka fyer e perlyer figurat e opozites, pasi i eshte hakerryer si rrugaç ordiner gjithe pushteteve indipendente te ketij vendi kulmon me kete akt te denueshem te kercenimit te Akademikut natyrisht me perdorimin si gjithmone prej tij te botes se nendheshme te krimit.

Ky eshte nje rrezik e cenim fatal i sigurise kombetare per faktin fatkeq te pozicionit te tij si kryeminister i vendit.

Modeli diktatorial i M.Shehut apo ai aktual i Erdogan duken se e perkedhelin psikiken e degraduar dhe trurin e tejdroguar te Edi Rames. Si ne çdo vend me rrugaçe si Shullazi merren policet,prokuroret dhe gjygjtaret ndersa me Kryeshullazin-Kryeminister duhet te merren ne unison te gjithe shqiptaret. AD

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.