E rëndë në Vlorë, policia flet për vdekjen e 35-vjecares vdes në spital pasi lindi fëmijën

Kliko per me shume info

Një ngjarje e rende ndodhi diten e sotme ne spitalin e Vlores, ku nje 35-vjeçare shtatzënë ka humbur jetën.

Sipas informacioneve te fundit gruaja kishte shkuar në spital për të sjellë në jetë fëmijën e saj, por ka ndërruar jetë gjatë lindjes.

Kliko per me shume info

Pas njoftimit te marre ne lidhje me ngjarjen, Prokuroria e Vlorës ka nisur hetimet lidhur me ngjarjen, dhe zbardhjen e plotë të saj.

Nga prokuroria ka nisur hetimi edhe ndaj mjekëve të spitalit të Vlorës për mjekim të pakujdesshëm.

Policia e Vlores, Informacion paraprak:
Më datë 10.08.2017, rreth orës 18:00 Salla Operative Vlorë është lajmëruar nga Spitali Rajonal Vlorë se shtetësia A.B., 35 vjeçe, banuese në Vranisht-Vlorë, pasi ka kryer lindje natyrale ka ndëruar jetë në sallën e Reanimacionit pas një komplikacioni mjekësor që i është shfaqur.
Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po kryhen veprimet hetimore për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.