E rëndë në Shkodër, shpërthim me eksploziv në banesën e 58-vjeçarit

Kliko per me shume info

Një shpërthim me eksploziv është në orët e para të mëngjesit të sotëm në Shkodër, ku persona ende të paidentifikuar i kanë eksploziv në derën e shtëpisë 58-vjeçarit me inicialet Rr. P.

Mësohet se ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 04:00 në lagjen ‘Skenderbeg’, ndërsa si pasojë e shpërthimit nuk ka të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Kliko per me shume info

Njoftimi i policisë:
Me date 23.08.2017, rreth orës 04:00, ka ardhur një telefonatë ne sallen e komandimit se në lagjen Skenderbeg, Shkodër, në pallatin 2 katesh, tek dera e jashtme e baneses shtetasit Rr. P, 58 vjeç, ka patur një shperthim i dyshuar lende plasese.
Për pasoje është dëmtuar lehte dera e jashtme dhe tavani i koridorit të baneses tij.
Po kryhen veprimet me grup hetimor, per sqarimin e rrethanave te ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.