E rëndë në portin e Durrësit/ Rrjedhje gazi në hyrjen nr 4, katër punonjës përfundojnë në spital

Një ngjarje e rëndë është raportuar në portin e Durrësit ditën e sotme, ku në hyrjen nr 4, ka pasur rrjedhje gazi.

Për pasojë, 4 punonjës të sigurisë, kanë përfunduar në spital
Sipas policisë, te hyrja e katërt e portit, te Ura e Daljanit, ka patur rrjedhje gazi dhe si pasojë rojet kanë paraqitur probleme shëndetësore për shkak të ajrit të rënduar.

LEXO EDHE:  Kush ishte Lek Frroku, i kërkuari për tjetërsimin e pronave në Shëngjin
Kliko per me shume info

Të prekurit janë dërguar menjëherë në spital për të marrë ndihëm e nevojshme mjekësore.
Policia ka nisur hetimet për ngjarjen, ndërsa ende nuk ka detaje për shkakun e rrjedhjes së gazit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here