E rëndë në Itali/ Tërmet i fuqishëm, raportohen disa të zhdukur dhe të plagosur

Kliko per me shume info

Një tjetër tërmet ka tronditur Italinë, këtë herë në ishullin Iskias, që gjendet disa kilometra larg Napolit.

Sipas mediave vendase, disa ndërtesa janë shembur nga tërmeti.
Për pasojë flitet për njerëz të humbur dhe shumë të plagosur. Deri tani nuk ka asnjë viktimë të konfirmuar zyrtarisht.

Kliko per me shume info

Ekipet e emergjencave janë në terren.
Vijon…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.