E rëndë në Francë, makina përplas njerëzit në stacionin e autobusit, 1 i vdekur

Kliko per me shume info

Një ngjarje e rëndë është raportuar në Marsejë, Francë mëngjesin e sotëm, ku një akinë u përplas me dy stacione autobusi.

Mësohet se i dyshuari, një 35-vjeçar, po qarkullonte me mjetin e tij në zonën Croix Rouge rreth orës 8 të mëngjesit. Më pas ai shtoi shpejtësinë dhe u përplas me njerëzit në stacionet e autobusit.

Kliko per me shume info

Ndërkohë ambulancat shkuan menjëherë në vendngjarje për t’i dhënë mjekimin e nevojshëm të lënduarve.
35-vjeçari u arrestua në Portin e Vjetër të Marsejës, ndërkohë që policia ende nuk ka bërë të ditur nëse kemi të bëjmë me një aksident apo sulm terrorist.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.