E pazakontë, djali që nuk do të rritet kurrë (Video+Foto)

Një djalë britanik vuan nga një çrregullim shumë i rrallë që e bën atë të duket dhe të sillet si një 2-vjeçar, edhe pse ka mbushur 13 vjeç tashmë.

Angus Palmes peshon vetëm 13 kg për shkak të një anormaliteti kromozomesh që i ka ndaluar rritjen normale.

Kliko per me shume info

Doktorët nuk kanë parë kurrë një rast si i tij dhe nëna e djalit fatkeq mendon se është i vetmi person në botë që e ka këtë çrregullim.

Tandy, nëna e Angusit, thotë se djali i saj është operuar mbi 40 herë për shkak të problemeve me shëndetin që i ka shkaktuar ky çrregullim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.