E fundit/ Refuzon ofertën e Kombëtares, pensionohet Rooney

Kliko per me shume info

Golashënuesi më i mirë i Anglisë, Wayne Rooney është pensionuar nga futbolli ndërkombëtar.

Sulmuesi është pensionuar nga futbolli ndërkombëtar pasi refuzoi mundësinë të bëhet pjesë e ekipit të Anglisë për ndeshjet e muajit të ardhshëm në kualifikime për Kampionatin botëror.

Kliko per me shume info

Mësohet se ai i është përgjigjur negativisht ftesës nga selektori Gareth Southgate për t’u përfshirë në ekip në duelet e ardhshme ndaj Sllovenisë dhe Lituanisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.