E frikshme, tornado shfaqet shumë pranë detit, alarmohen pushuesit

Një tornado e konsideruar edhe si frikshme është shfaqur rreth dy kilometra larg bregdetit në Kinë. Pamjet u filmuan nga një banor, dhe tregoi se gjithcka zgjari rreth 20 minuta. Tornado u formua në arkipelagun e Detit të Verdhë përballë me gadishullin Liaodong.

“Kjo tingëllon si fundi i botës,” – thoshte djali që filmoi. Por një meteorolog shpjegoi se kjo ngjarje është e rrallë pasi fenomene të tilla ndodhin mes muajve korrik dhe tetor duke zgjatur 5 minuta.

Kliko per me shume info

Sipas tij, këto tornado nuk janë të rrezikshme sepse ‘lindin dhe vdesin’ në det, duke mos prekur tokën e njerëzit.
https://www.repstatic.it/video/photo/2017/08/19/398632/398632-thumb-full-tornado_19082017.jpg

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.