E frikshme, ja masivi shkëmbor që ra në rrugën e makinave tek “Kalaja” në Vlorë

Kliko per me shume info

Policia njofton për masë sigurie ne aksin rrugor te bregdetit tek Kalaja ne Vlore ku nje masiv shkembor eshte shkeputur dhe ka rene ne rruge duke rrezikuar automjetett!

Drejtoria Vendore e Policisë Vlorë njofton se në vendin e quajtur ”Kalaja”, është shkëputur një masë shkëmbi dhe ka mundësi të vazhdojnë të shkëputen të tjera, thuhet ne njoftim.

Kliko per me shume info

Sipas saj, momentalisht policia për elementë sigurie ka marrë masa për bllokimin e qarkullimit të automjeteve në të dyja akset e rrugës Vlorë-Orikum.

“Luten të gjithë udhëtarët me automjet të mos vazhdojnë të qarkullojnë në aksin rrugor të Ujit të ftohtë drejtim Orikumit, ashtu edhe drejtuesit e mjeteve që vinë nga Orikumi drejtim qytetit të Vlorës.

Njoftohemi se nuk ka dëme në njërez”, thekson policia.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.