Dy të vdekur dhe tre të lënduar në aksidentin në bjeshkët e Deçanit

Dy persona kanë vdekur dhe tre të tjerë janë të lënduar rëndë si pasojë e një aksidenti i cili ka ndodhur në orët e mbrëmjes në bjeshkët e Deçanit.

Këtë informacion e ka konfirmuar për lajmi.net komandanti i Stacionit të Policisë në Deçan, Nysret Xhurkaj, i cili ka bërë të ditur se tre të lënduarit janë jashtë rrezikut për jetë.

LEXO EDHE:  Liberalizimi i vizave për Kosovën, Fajon: Shpresoj që të ndodhë këtë vit
Kliko per me shume info

“Policia, zjarrfikësit, dhe ambulanta kanë dalur në vendin e ngjarjes. Dy persona kanë mbetur të vdekur, një mashkull dhe një femër moshën e të cilëve nuk e dijmë. Kurse tre të tjerë janë të lënduar rëndë, por që janë jashtë rrezikut për jetë”, ka thënë Xhurkaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here