Drogë në jahtin luksoz të shqiptarit, policia thellon kërkimet, habitet nga ato që gjen (Foto)

Kliko per me shume info

Policia greke ka thelluar kontrollin në jahtin e shqiptarit dhe italianit që u bllokua ditën e premte atje.

Mësohet se pas 2 tonëve të drogës që gjeti, policia greke ka gjetur edhe një armë zjarri kallashnikov, një krëhër me 20 fishekë dhe një thikë 32 cm të gjatë. Ndërkohë, bëhet me dije se, sasia totale e drogës rezultoi pas peshimit 1 ton 831 kg 500 gram.

Kliko per me shume info

Ndërsa, të arrestuarit, shqiptari dhe italiani u transferuan në Pire, ku do të dalin para prokurorit në dt.16.08.2017.

Kallashnikovi ishte i futur në një nga pakot e mëdha që përmbante drogë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.