Detaje të reja për krimin në familje, burri vret gruan dhe më pas veten

Kliko per me shume info

Zbardhen detaje te reja nga ngjarje e rëndë qe ndodhi mesditën e së dielës në kryeqytet. Burri ka qëlluar me armë zjarri automatike model 56 bashkëshorten e tij dhe më pas veten.

Policia informoi se ngjarja ka ndodhur në zonën e njohur si Frutikulturë dhe menjëherë janë nisur shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 5, të cilët kanë konstatuar në banesë të pa jetë Halil Lita dhe Dije Lita.

Kliko per me shume info

Nga burimet paraprake mësohet se shkaku i krimi në familje ka qenë për motive xhelozie. Çifti Lita ka pesë fëmijë, tre vajza dhe dy djem. 65 vjeçari ka qëlluar mbi gruan e tij Dije Lita, 60 vjeçe.

Burimet e policise kane thene se grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.