Armë me “DHL” drejt Anglisë, zbardhet dëshmia e Cullhajt në gjyq: Pakot i nisa…

Kliko per me shume info

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhene masen arrest me burg per Sajmir Cullhaj, 32 vjeçari, i cili është i dyshuar për kalimin transit të armëve nga aeroporti i Rinasit.

Ai është arrestuar pas konfiskimit të armëve, të cilat ishin të fshehura në tre pako postare.

Kliko per me shume info

Ne gjyq ai eshte shprehur se tre pakot i ka derozuar ne emer te nje miku.

“Nuk e dija cfare kishin brenda pakot. I dorezova ne emer te nje mikut tim”, ka thene ai.

Ndersa ka mbajtur qendrim mohues per akuzen dhe nuk pranon te kete lidhje me trafikun.

Mirëpo, sipas hetimeve të Policisë, Çullhaj është fiksuar nga kamerat e sigurisë në momentin qe ka dorëzuar pakot.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.