Dalin pamjet, ja si u grabit Pro Credit Bank

Nje filial i pro Credit Bank eshte grabitur diten e sotme ne Prishtine.

Indeksonline ka publikuar sot pamjet e grabitjes se nje bankes se nivelit te dyte ne Prishtine.

Kliko per me shume info

Nga videoja duken qarte disa persona te armatosur dhe te maskuar qe kryejne grabitjen. Nderkohe, ne nje reagim, banka e nivelit te dyte ka thene se eshte grabitur kompania qe transporton te ardhurat. Per me teper ndiqni vdieon.
Procredit Bank ka njoftuar klientët e saj se sot nuk ka ndodhur plaçkitje e të hollave në degën e bankës në lagjen Lakrishte në Prishtinë, por i ka ndodhur kompanisë së transportit të të hollave në afërsi të bankës.

Në njoftimin e bankës thuhet se nuk ka vend për shqetësim.

“Zyra për media dhe marrëdhënie me publikun në bankën ProCredit sqaron se ngjarja e sotme e plaçkitjes nuk ka ndodhur në degën e bankës ProCredit në Lakrishte por i ka ndodhur kompanisë së transportit të të hollave në afërsi të lokacionit të lartshënuar.

Me maska e kallashnikov, plaçkitet banka në Prishtinëhttp://m.indeksonline.net/mobile/lajmet/pamje-ekskluzive-momenti-kur-hajnat-me-maska-e-plackisin-mjetin-me-para-ne-prishtine-video-117037/

Posted by IndeksOnline on Donnerstag, 10. August 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here