Bruksel, sulmoi ushtarët me thikë, qëllohet nga policia

Kliko per me shume info

Një burrë është qëlluar në qendër të Brukselit pasi sulmoi dy ushtarë me thikë. Pamjet nga vendngjarja tregojnë se policia dhe shërbimet e emergjencës kanë rrethuar zonën.

Dëshmitarët thonë të kenë dëgjuar të shtëna armësh.

Kliko per me shume info

Nuk është e qartë nëse sulmuesi u ka mbijetuar të shtënave. Policia e Brukselit ende nuk është deklaruar për incidentin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.