“Bild” hedh bombën: Antonio Conte do të shkarkohet

Kliko per me shume info

Thomas Tuchel mund të jetë trajneri i ri Chelsea. Lajmin e bujshëm e jep gazeta gjermane “Bild” , ku në një artikull të saj, shkruan se tekniku aktual i “Bluve të Londrës” Antonio Conte do të shkarkohet nga detyra.

Numri një i klubit londinez, Roman Abramovich, ka urdhëruar drejtoreshën e pergjithshme të Chelesa, Marina Granovskaia të nisi kontaktet me pasuesin e mundshëm të italianit, gjermanin Thomas Tuchel. Shkak për këtë vendim të papritur, mendohet të jetë, humbja në finalen e Super Kupës së Anglisë kundër Arsenalit, disfata në javën e parë në kampionat ndaj Burnley si dhe loja e dobët ndaj Tottenham në javën e dytë, pavarësisht fitores, Abramovich ka ngelur i pakënaqur nga loja jo e mirë. Cështja Diego Costa është një tjetër motiv. “Bild” raporton se mesazhi i dërguar nga ana e Contes në celularin e sulmuesit nuk është pritur mirë. Gjithashtu dhe pretendimet e pafundme të 47-vjecarit përsa i përket merkatos.

Kliko per me shume info

Të gjithë këto faktorë, kanë bërë që e ardhmja e italianit në krye të stolit të Chelsea të jetë në dilemë, pavarësisht se pak muaj më parë, tekniku rinovoi kontratën e tij. Krahas kandidaturës së Tuchel, një tjetër emër që përflitet se mund të marrë në patronazh kampionët e anglisë është ai i Luis Enrique. Debat mes Conte dhe drejtuesve të klubit britanik nisën që pas fitimit të kampionatit. Krisja mes palëve duket se nuk është lënë sheshuar dhe tani duket me e ndezur se kurrë, me Antonio Conten që rrezikon seriozisht të shkarkohet nga detyra.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.