Berisha ironizon qeverinë e re Rama: “Me hallva e bakllava, lum tepsia që të ka”

Ditën e nesërme, Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se do të bëjë publike qeverinë e re që do të drejtojë vendin për 4 vitet e ardhshme.

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka ironizuar anëtarët e rinj të kabinetit qeveritar që do të zyrtarizohen ditën e nesërme. Përmes një postimi në Facebook, Berisha thotë se qeveria e re do të jetë një tepsi, dhe këtë e ilustron përmes disa vargjeve.

LEXO EDHE:  5 vite nuk folën me gojë, sot Fevziu i shkon në zyrë Berishës
Kliko per me shume info

Statusi në Facebook i ish-Kryeministrit Sali Berisha:

Noriega nesër shpall tepsi-qeverinë!

Të dashur miq, nesër Noriega shpall para shqiptarëve tepsi-qeverinë. Pra nesër shqiptarët do shohin një pamje unike, një grup ndrikullash dhe kumbarësh të ulur rreth një tepsie të mbushur plot e përplot, dhe që duke ngrënë këndojnë këngën popullore me refrenin tashmë të njohur:

LEXO EDHE:  Lëvizje e beftë e ambasadorit amerikan në Tiranë

“rrofsh e qofsh o timonieri ynë
që na e mbushe plotë tepsinë!!
me hallva e bakllava
lum tepsia që të ka!” sb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here